logo
Dwergautoclub België is een vereniging voor het bewaren, het restaureren en het aanmoedigen tot aankoop van alle merken van dwergauto's.
 
We beogen het verstrekken van informatie aan onze leden omtrent techniek, literatuur en aanschaf van wisselstukken, en ook het in de publieke belangstelling brengen van de dwergauto door rondritten.
logo
maandag, 18 februari 2013

BMW 700

door 

De BMW 700 was gedeeltelijk op de BMW 600 gebaseerd, maar had in tegenstelling tot deze als eerste BMW een zelfdragend koetswerk, volledig uit staal. Getekend werd hij door de Italiaanse designer Giovanni Michelotti.

Lancering

Hij werd gebouwd van augustus 1959 tot september 1965. De BMW 700 was de redder van BMW dat ten gevolge van een rampzalige modellenpolitiek - tussen de Isetta en de V8-modellen (BMW 501/502) gaapte een enorm gat - in 1959 bedreigd werd door overname door Daimler-Benz. Deze overname kon door minderheidsaandeelhouders met de hulp van de hoofdaandeelhouder Herbert Quandt te elfder ure verhinderd worden. Het verkoopsucces van de sportieve en tevens betaalbare BMW 700 stabiliseerde de onderneming en maakte de ontwikkeling van de Nieuwe Klasse mogelijk. Deze laatste betekende voor BMW de definitieve doorbraak en tevens het einde van de V8-era.

bmw 700

Koetswerk

Als eerste werd de BMW 700 Coupé gelanceerd, gevolgd door de BMW 700 (Limousine), de BMW 700 Sport (later BMW 700 CS), de BMW LS Luxus (1962 tot 1965) en de BMW LS Coupé (1964 en 1965). De BMW 700 Coupé is de laatste zonder de typische C-stijl van de BMW-Coupés met de Hofmeister-knik, die bij de BMW 3200 CS gelanceerd werd.

Met de 700 verliet BMW de futuristische vorm van de BMW 600 en keerde terug naar een conventionele stijl met klassieke lijnen, zijdeuren en notchback achtersteven. De luchtgekoelde tweecilinder boxermotor met lichtmetalen krukkast was zoals bij de BMW 600 van een motorfiets-motor afgeleid en achteraan ingebouwd. De eerste versie uit 1959 had 22 kW (30 PK) bij 5000 omw./min, de sportievere versies later 40 PK. Vooraan bevinden zich de koffer en het reservewiel.

Van de 700- en LS-Modellen werden in totaal 181.411 stuks gebouwd.

pdf

Specificatie-sheet

{source}26{/source}

Meer in deze categorie: « BMW Isetta 300 BMW 600 »

Bestuur

Patrick van Mol
voorzitter

Frainky Polfliet
ondervoorzitter

Kurt Peeters
secretaris
webmaster

Lutgarde Covents
penningmeester

Firmin Peeters
technisch adviseur

Bankrekening nummer
ING : BE18 3631 4934 3765

Micocar kopen?

keep calm

DACB verkoopt geen dwergauto's, tenzij expliciet op deze website zijn opgenomen. Interesse? Kijk dan eens op:

Onze Dwergauto's

logoDwergautoclub België is een vereniging voor het bewaren, het restaureren en het aanmoedigen tot aankoop van alle merken van dwergauto's.

We beogen het verstrekken van informatie aan onze leden omtrent techniek, literatuur en aanschaf van wisselstukken en ook het in de publieke belangstelling brengen van de dwergauto door rondritten.