logo
Dwergautoclub België is een vereniging voor het bewaren, het restaureren en het aanmoedigen tot aankoop van alle merken van dwergauto's.
 
We beogen het verstrekken van informatie aan onze leden omtrent techniek, literatuur en aanschaf van wisselstukken, en ook het in de publieke belangstelling brengen van de dwergauto door rondritten.
logo
maandag, 18 februari 2013

Fiat 500 D

door 

Los van de introductie van de Giardiniera in mei 1960, en de verschijning van de Nuova Sport twee jaar eerder, verscheen in 1960, met de 500 D, de eerste serieuze herstyling van de Fiat 500. Het nieuwe model verscheen snel na de 600 D, onmiddellijk na de zomervakantie.

Het sportmodel was hertekend, hetzelfde gebeurde met de Convertible. De 15 pk motor werd vervangen door de 499,5 cc. Uiterlijk kon men de 500 D herkennen aan de lange sunroof en de grotere achterlichten. Door het hertekenen van de benzinetank was het mogelijk meer ruimte te creëren voor de bagage in het voorste compartiment.

Fiat 500 DIn 1961 werden voor de 500 D enkele verbeteringen aangebracht. Bijvoorbeeld een ruitenwisser/wasser maakte deel uit van de standaarduitrusting, de binnenverlichting, ingewerkt in de binnenspiegel, werd bediend door een schakelaar aan de deur langs de bestuurderszijde.

De productie nam toe van 20.900 in 1960 tot bijna 87.000 in 1961. In 1964, het laatste productiejaar van de 500 D, werden bijna 194.000 exemplaren gebouwd.

{source}9{/source}

Bestuur

Patrick van Mol
voorzitter

Frainky Polfliet
ondervoorzitter

Kurt Peeters
secretaris
webmaster

Lutgarde Covents
penningmeester

Firmin Peeters
technisch adviseur

Bankrekening nummer
ING : BE18 3631 4934 3765

Micocar kopen?

keep calm

DACB verkoopt geen dwergauto's, tenzij expliciet op deze website zijn opgenomen. Interesse? Kijk dan eens op:

Onze Dwergauto's

logoDwergautoclub België is een vereniging voor het bewaren, het restaureren en het aanmoedigen tot aankoop van alle merken van dwergauto's.

We beogen het verstrekken van informatie aan onze leden omtrent techniek, literatuur en aanschaf van wisselstukken en ook het in de publieke belangstelling brengen van de dwergauto door rondritten.