DWERGAUTOCLUB BELGIË IS EEN VERENIGING VOOR HET BEWAREN, HET RESTAUREREN EN HET AANMOEDIGEN TOT AANKOOP VAN ALLE MERKEN VAN DWERGAUTO'S.

WE BEOGEN HET VERSTREKKEN VAN INFORMATIE AAN ONZE LEDEN OMTRENT TECHNIEK, LITERATUUR EN AANSCHAF VAN WISSELSTUKKEN, EN OOK HET IN DE PUBLIEKE BELANGSTELLING BRENGEN VAN DE DWERGAUTO DOOR RONDRITTEN.

 

De Podride is een combinatie tussen een fiets en een auto. De Zweedse ingenieur Mikael Kjellman bouwde een kruising tussen een elektrische fiets en elektrische auto (een Velomobile). Zo zit je altijd droog en niet in de wind en heb je verwarming voor op de echt koude dagen maar moet je toch trappen om vooruit te komen.

podridePodRide is een velomobiel die bedoeld is als praktisch dagelijks voertuig. Het heeft ongeveer dezelfde zitpositie en zithoogte als een kleine auto en biedt een gemakkelijke toegang en een goede zichtbaarheid in het verkeer. Het heeft vier wielen, smal genoeg voor fietspaden, maar toch stabiel in de bochten. Het heeft een volledig waterdichte body om u in alle weersomstandigheden warm en droog te houden. Het voertuigje heeft een verwarmde voorruit, zachte zitting met rugleuning, luchtvering en spijkerbanden voor 's winters, een kleine koffer voor boodschappentassen en een handige trekhaak voor een fietskar.

De elektromotor en het controlesysteem zijn van een standaard e-bike-systeem. Het zal in vele landen als legaal voertuig worden toegelaten kan dan zonder rijbewijs worden gebruikt op fietspaden.

Fietsauto's zijn praktisch, goed voor je gezondheid, goedkoop te onderhouden, goed voor het milieu en leuk om te rijden. Ze vereisen geen nieuwe en geavanceerde technologie. De aanschafkosten zouden bij massaproductie laag zijn. Ondanks de vele varianten van dit soort fietsen zijn ze nog vrij onbekend. Dit exemplaar lijkt meer op een auto en zou bij velen daarom meer aantrekkelijk zijn dan de gebruikelijke lage ligfietsen of driewielers.

Technische gegevens
lengte 180 cm breedte 75 cm
hoogte 145 cm zetelhoogte 50 cm
gewicht 70 kg wielen 20 inch banden
wielbasis 88 cm draaicirkel 350 cm
motor 250W electrisch versnellingen 14 speedshub
bereik 60 km snelheid 25km/h - met motor
Co2 emissie 7g/km    

De PodRide is volop in crowd funding. Een zelfbouwkit zal ongeveer 2-3000 euro gaan kosten. Zie de Facebook-pagina.

DWERGAUTOCLUB BELGIË IS EEN VERENIGING VOOR HET BEWAREN, HET RESTAUREREN EN HET AANMOEDIGEN TOT AANKOOP VAN ALLE MERKEN VAN DWERGAUTO'S.

WE BEOGEN HET VERSTREKKEN VAN INFORMATIE AAN ONZE LEDEN OMTRENT TECHNIEK, LITERATUUR EN AANSCHAF VAN WISSELSTUKKEN, EN OOK HET IN DE PUBLIEKE BELANGSTELLING BRENGEN VAN DE DWERGAUTO DOOR RONDRITTEN.