DWERGAUTOCLUB BELGIË IS EEN VERENIGING VOOR HET BEWAREN, HET RESTAUREREN EN HET AANMOEDIGEN TOT AANKOOP VAN ALLE MERKEN VAN DWERGAUTO'S.

WE BEOGEN HET VERSTREKKEN VAN INFORMATIE AAN ONZE LEDEN OMTRENT TECHNIEK, LITERATUUR EN AANSCHAF VAN WISSELSTUKKEN, EN OOK HET IN DE PUBLIEKE BELANGSTELLING BRENGEN VAN DE DWERGAUTO DOOR RONDRITTEN.

 

Micro, een fabrikant van elektrische steps, stelde in Genève de Microlino voor, een kleine elektrische auto die geïnspireerd is op de Isetta. Het eitje van BMW deed zelfs dienst als prototype; het is een elektrische retroversie van de BMW Isetta uit 1955.

 

Lang geleden was de BMW Isetta een populaire stadsauto. Het wagentje werd geïntroduceerd in 1955 en in z’n zeven jarige carrière werden er meer dan 160.000 van verkocht. Vandaag is de Isetta zeer gegeerd bij verzamelaars.

microlino

Deze BMW Isetta lag aan de basis van de Microlino. De vormen en microafmetingen van de kleine elektrische Zwitserse auto liegen er duidelijk niet om. De teams van Micro werkten overigens aanvankelijk rechtstreeks op een Isetta van 1956. De ingenieurs vervingen zijn benzinemotor door een elektrische motor om er hun eerste prototype van te maken. Vervolgens dachten de Zwitsers het design van de Microlino uit. En net als bij de Isetta stap je langs de voorkant in.

microlino

Het prototype werd gebouwd door het Chinese bedrijf Kandi Technologies, een fabrikant die al stadswagens maakt. In Europa belandt de Microline in de L7e (zware vierwielers) categorie, net zoals de Renault Twizy. Daardoor zal hij met motoplaten rondrijden. Volgens de specificaties weegt de auto 400 kilo, heeft een 12 kW elektromotor waarmee hij een topsnelheid van 90 km/u bereikt. Met z’n 11 kWh accu geraakt hij 130 km ver. Maar met het voordeel dat de auto makkelijk kan opgeladen worden aan een eenvoudige stopcontact. Bovendien beschikt de Microlino over een kabel van 10 meter lang, waarmee hij zowat overal kan aangesloten worden.

Micro Mobility Systems is nog niet zeker of het de auto in productie gaat brengen. Als er groen licht komt, wil het bedrijf een kleine oplage van 500 stuks produceren vanaf eind 2017. De prijs zal rond de 10.000€ liggen. Je kan er alvast eentje reserveren op de {modal http://microlino.ch/}Microlino website{/modal}. Snel zijn is de boodschap want de teller staat al op 376.

Natuurlijk heeft de Microlino een Facebookpagina.

Bronnen: autogids.be, egear.be

DWERGAUTOCLUB BELGIË IS EEN VERENIGING VOOR HET BEWAREN, HET RESTAUREREN EN HET AANMOEDIGEN TOT AANKOOP VAN ALLE MERKEN VAN DWERGAUTO'S.

WE BEOGEN HET VERSTREKKEN VAN INFORMATIE AAN ONZE LEDEN OMTRENT TECHNIEK, LITERATUUR EN AANSCHAF VAN WISSELSTUKKEN, EN OOK HET IN DE PUBLIEKE BELANGSTELLING BRENGEN VAN DE DWERGAUTO DOOR RONDRITTEN.